پاراون چیست؟

فوریه 6, 2023
0 نظر
پاراوان

پاراوان یک نوع پارتیشن متحرک است که برای پارتیشن بندی و تفکیک فضا از آن استفاده می‌شود و ریشه اصلی این کلمه از کلمه فرانسوی (paravent) نشات می‌گیرد، که به معنای پرده می باشد. این پرده یا همان پارتیشن از جنس چوب و پارچه بوده و به منظور ایجاد حریم خصوصی و جدا نمودن فضاهای مشخص استفاده می گردد. در واقع پاراوان به صورت موقت دو فضا را از یکدیگر مجزا می کند

ابعاد استاندارد پاراوان چقدر است؟

اصولاً عرض پاراوان ۴۰ الی ۶۰ سانتی متر و ارتفاع آن ۱۸۵ سانتی متر می باشد. این اندازه ها استاندارد هستند و اگر تغییری در آن ها ایجاد شود، پایداری پاراوان پایین آمده و کوچک ترین ضربه منجر به سقوط آن خواهد شد. تعداد لته های پاراوان ۳ الی ۴ عدد می باشد.

پارتیشن

یکی از اصلی ترین تفاوت پاراوان و پارتیشن در متحرک بودن آن ها است. در واقع به پارتیشن متحرک پاراوان نیز می گویند و اگر این قابلیت در پارتیشن شما موجود نیست پس دیگر یک پاراوان نخواهد بود.

پاراون

از مسائلی که هنگام پارتیشن اداری مناسب باید بدانیم، فضای مورد استفاده و تعداد تقسیمات آن است. اگر فضای ما مربع، مستطیل یا دایره باشد، نوع پاراون مورد نیاز متفاوت خواهد بود. 

جالب است بدانید که تاریخچه این محصول از چین نشات می گیرد. مردم این کشور معمولا این شی را برای درب های ورودی در نظر می گرفتند.